XX. ročník konferencie Finančné riadenie podnikov

V úvodnom bloku okrem výhľadu ekonomiky Slovenska sa Elena Kohútiková, ktorá moderovala diskusiu pýtala panelistov či reformy dostanú slovenskú ekonomiku do kondície, ako čelíme rastúcim cenám a neistote, či dokáže Európa vytvoriť „energetickú úniu“? Ďakujeme Ľudovítovi Ódorovi, Elene Kohútikovej, Vladimírovi Šuchovi, Karolovi Galekovi a Lívii Vašákovej za zaujímavú a podnetnú diskusiu.
Udržateľné financie, ESG, Energetická kríza vs Zelené záväzky boli predmetom diskusie so zaujímavými ľuďmi z kľúčových slovenských priemyselných podnikov, ktorú moderoval Jaroslav Habo, člen predstavenstva, riaditeľ pobočky zahraničnej banky UniCredit Bank na Slovensku. Ďakujeme Jaroslavovi Habovi, Elene Petráškovej, Kvetoslave Trenčianske, Lukášovi Maršálekovi a Vladimírovi Lukáčovi.
Digitalizácia riadenia podnikových financií a najnovšie trendy a riešenia v oblasti automatizácie riadenia podnikových financií rezonovali v panelovej diskusii , ktorú viedol Radek Havlín, CEE Sales Head Citibank Europe plc. Ďakujeme Radkovi Havlínovi, Branislavi Sandtnerovi, Marianovi Bátovskemu, Marošovi Barabasovi, Milanovi Roušarovi.
Ocenenie SAF za prínos v oblasti podnikových financií Správna rada v tomto roku udelila Miroslavovi Galambošovi za dlhoročnú činnosť v oblasti skvalitňovania daňového systému, podpory zavádzania výsledkov vedy a výskumu do praxe v oblasti biodegradovateľných plastov. Ako majoritný vlastník spoločnosti PANARA stál na čele tímu, ktorému sa podarilo dojednať vstup zahraničného investora – jedného zo svetových lídrov v segmente plastových obalov tak, že ostal zachovaný majoritný podiel slovenských akcionárov.
Finančné riadenie podnikov bolo v tomto roku organizované už 20. krát. Samozrejme torta nemohla chýbať, čo ocenili i účastníci záverečného motivačného vystúpenia Vlada Zboju na tému Ako prekonať sám seba.
Fotogalériu z konferencie nájdete tu: https://asocfin.sk/fotogaleria/